top of page

FAQS

Przede wszystkim prześlij nam plik z tekstem utworu/książki lub jego fragment do analizy, koniecznie utworzony w programie Word w formacie otwartym (umożliwiającym jego edycje przez zespół wydawniczy.) Jeżeli książka pomyślnie przejdzie proces analizy, otrzymasz informacje zwrotną na skrzynke e-meilową. Następnie należy przesłać cały tekst jeżeli wcześniej wysłany był tylko jego fragment oraz ilustracje/fotografie jeśli takowe będą zamieszczone w publikacji.

Proces Korekty/Edycji/Redakcji

 

W pierwszej kolejności Twoja książka zostanie poddana sprawdzeniu pod względem błędów.

 

Jeżeli wykryte zostaną błędy, autor zostanie poproszony o poprawę błędów lub zmianę tekstu.

 

Następnie książka zostanie poddana procesowi redakcji, dołączone zostaną ilustracje oraz ustalone zostaną parametry np. format, grubość papieru itd.

FORMALNOŚCI PRAWNE

Autor zostanie poproszony o wypełnienie formularza do umowy zawierającego m.in dane osobowe, adres, numer konta bankowego, na które będzie wpłacane honorarium autorskie za sprzedane książki. Jeżeli potrzebne będą dodatkowe informacje, autor zostanie poproszony o uzupełnienie danych drogą e-mailową.

KIEDY MOJA KSIĄŻKA POJAWI SIĘ W SKLEPACH?

Proces wydawniczy a także dystrybucyjny uzależniony jest o kilku czynników np. dobrej komunikacji między Wydawcą - Autorem, zaprzyjaźnionymi sklepami czy drukarnią. Jednakże największy wpływ na proces dystrybucji ma sama książka. Jeżeli Twoja książka okaże się porywająca możesz być pewny, że w szybkim tempie trafi do sklepów.

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, okres oczekiwania na decyzję w sprawie publikacji książki wynosi do 6 miesięcy.

FAQ: FAQ
bottom of page